Irygator dentystyczny Panasonic EW 1611

W swoim życiu przetestowałem dziesiątki produktów, których producent gwarantował zdrowy uśmiech lub precyzyjne usuwanie zanieczyszczeń. Regularne stosowanie odpowiedniej pasty i szczoteczki do zębów dawały zadowalający efekt. Bielszy uśmiech, brak osadu były zauważalne już po pierwszych tygodniach użytkowania. Niestety, ale uciążliwy kamień od wewnętrznej strony zębów nie znikał, a wąziutka przestrzeń między nimi nadal była lekko przebarwiona. Zadawałem sobie pytanie, czy możliwa jest 100% higiena jamy ustnej? Udałem się z tym problemem do stomatologa, aby dowiedzieć się czy to kwestia genetyki oraz czy konieczna jest ingerencja mocniejszych preparatów. Specjalista bez zastanowienia polecił mi irygator dentystyczny.

Irygator dentystyczny Panasonic EW 1611

Pierwsza myśl, była zwątpieniem. Kolejny zbędny wydatek? Rezygnacja towarzyszyła mi do momentu kiedy na spokojnie nie usiadłem przed komputerem. Zacząłem zgłębiać wiedzę ze specjalistycznych portali internetowych, a także czytać opinie obeznanych posiadaczy irygatorów. Musze przyznać, że produkt o istnieniu którego niedawno nie miałem zielonego pojęcia, teraz widniał w czołówce rzeczy które muszę mieć. Gdyby nie długa droga do Bożego Narodzenia zdecydowanie widniałby w liście do Świętego Mikołaja. Jednak brak zbliżającej się okazji, sprawił że musiałem na własną rękę wszcząć poszukiwania tego „jedynego”. W moim wyborze kierowałem się hasłem „tanie, a dobre”. Muszę podkreślić, że zakup irygatora dentystycznego nie jest mierzony rangą zakupu szczoteczki manualnej.

Mój wybór padł na irygator dentystyczny EW 1611 firmy Panasonic. Produkt zachęcił mnie ceną, adekwatną do jakości oraz renomą marki. Zanim przejdę do wyszczególnienia cech produktu, a także moich uwag, chciałbym zacząć od samej idei irygatorów, a także ich genezy.

Irygator dentystyczny Panasonic EW 1611

Jak działa irygator dentystyczny?

Irygator stomatologiczny jest wynalazkiem dwóch Amerykanów, stomatologa i inżyniera, z końca lat. 50 XX wieku. Pomysł na paten narodził się z problemów z jakimi się borykali ówcześni pacjenci. Nieustające problemy z dziąsłami, bakterie, a przede wszystkim pozostawione resztki pokarmu, były źródłem ciężkich chorób w jamie ustnej. Szczoteczki, nawet najnowszej generacji, nie zawsze docierają we wszystkie zakamarki. Za to nić dentystyczna przy nieumiejętnym użytkowaniu może nam jedynie zaszkodzić.

Irygator dentystyczny Panasonic EW 1611

Działanie unikatowego urządzenia, autorstwa dr. Geralda Moyera oraz inżyniera Johna Mattingly’ego, polega na wytworzeniu silnego strumienia wody. Żywioł połączony z intensywnym ciśnieniem precyzyjnie czyści obszar między zębami z resztek pokarmu, bakterii, a także dziąsła, które są dodatkowo masowane. Zalegające zanieczyszczenia i osad w większości przypadków prowadzi do wielu chorób i dolegliwości, jak np. próchnica, uszkodzone szkliwo, stany zapalne oraz nieprzyjemnych oddech. Źródłem sukcesu irygatora dentystycznego jest pompka, wytwarzająca ciśnienie, które pulsacyjnie razem z wodą i powietrzem przechodzi przez dyszę.

Dlaczego powinniśmy zainwestować w irygator dentystyczny?

Wiele osób żyje w przekonaniu, że szczoteczka soniczna jest w pełni wystarczająca, a irygator dentystyczny jest tylko zbędnym gadżetem. Nie ma nic bardziej mylnego. Nie można zestawiać ze sobą dwóch produktów o skrajnym działaniu. Szczoteczka soniczna doskonale usuwa płytkę nazębną, a także dokładnie dba o codzienną higienę zębów. Pomimo tego nie jest w stanie dostać się w wąskie szczeliny między zębami, do których bez najmniejszego problemu dociera strumień z irygatora. Regularne użytkowanie produktu niesie ze sobą wiele korzyści.

Irygator dentystyczny Panasonic EW 1611

Po pierwsze, dokładnie czyści przestrzeń międzyzębową, kieszonki dziąsłowe, a także zakamarki aparatów ortodontycznych, mostków, protez, implantów itd. Ponadto, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w jamie ustnej oraz próchniczy. Dodatkowo, masuje i stymuluje dziąsła, poprawiając ich ukrwienie. Przede wszystkim szybko i bezboleśnie usuwa resztki jedzenia zagnieżdżone między zębami, stanowiąc bezpieczną wersję nici dentystycznej.

Zalety produktu EW 1611 firmy Panasonic

Irygator dentystyczny EW 1611 firmy Panasonic jest profesjonalnym sprzęt stomatologicznym. Produktem stacjonarnym, posiada prostą budowę, w skład której wchodzą między innymi korpus, zbiornik wody oraz rączka z wężykiem.

  • Urządzenie zostało wykonane w oparciu o technologię ultradźwiękową. Co jest niezwykle istotne w związki z efektywnością irygacji jamy ustnej.
  • 10 stopniowa skala ciśnienia pozwala na pełną personalizację urządzenia i dobranie odpowiedniej mocy produktu pod indywidualne wymagania użytkownika.
  • Nowoczesny i poręczny design. Pomimo faktu, że urządzenie jest stacjonarne to dzięki nowoczesnemu i zgrabnemu wyglądowi nie szpeci naszych łazienek.
  • System pamięci umożliwia odtworzenie wybranych ustawień przy każdorazowym uruchomieniu produktu.
  • Magnetyczna rączka ułatwia przechowywanie i utrzymanie urządzenia w czystości.
  • Duży zbiornik na wodę zapewnia wystarczający czas czyszczenia.
Irygator dentystyczny Panasonic EW 1611

Efekty po miesiącu użytkowania irygatora EW 1611

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Pierwszy raz od dłuższego czasu wiem, że nie były to pieniądze wyrzucone w błoto. Wiele osób błędnie uważa irygatory dentystyczne za kosztowne urządzenie. Dlatego też, postanowiłem zabrać głos w tej sprawie. Po pierwsze, produkt jest już na tyle popularny na polskim rynku, że ceny są bardzo konkurencyjne. Można więc kupić irygator dentystyczny za rozsądną cenę, nie przekraczającą kwoty szczoteczki sonicznej lub elektrycznej. Pomimo stacjonarnej funkcji produktu oraz pojemnego zbiornika na wodę, jest niezwykle zgrabny i nie wadzi nawet w malutkiej łazience jak moja. Dodatkowo, wężyk łączący korpus z irygatorem jest wystarczająco długi i elastyczny, aby móc manewrować urządzeniem pod każdym kątem. Do zestawu dołączono również dwie dysze o różnym kolorze pierścienia, dzięki czemu z irygatora mogą korzystać dwie osoby. Jest to niezwykle wygodne i oszczędne. Oczywiście firma Panasonic umożliwia dokupienie dodatkowych końcówek jeśli większe grono domowników zapragnie korzystać z urządzenia.

Przede wszystkim chciałbym wyróżnić efektywność produktu. Językiem da się wyczuć gładką powierzchnię, a także brak przebarwień szkliwa. Irygator precyzyjnie usuwa zalegające resztki pokarmu. Ponadto, z łatwością dostosowujemy intensywność strumienia pod wrażliwość naszych zębów i dziąseł.

Comments are closed.

Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb jest naszą niezmienną domeną. Wraz z doświadczeniem i pasją, budujemy Państwa zaufanie. Z troską o zdrowie i komfort każdego z Was.