Jak pozbyć się cellulitu? Domowe sposoby.

W okresie letnim, wysokie temperatury wymagają od nas przewiewnych i krótkich ubrań. Niestety, ale zamiast cieszyć się z upalnego urlopu i leżakowania na plaży, u wielu kobiet pojawia się panika. Jest ona związana przede wszystkim z koniecznością wyeksponowania partii ciała z którym wiążemy największe kompleksy. Uda, brzuch, ramiona są miejscami na których najczęściej pojawia się cellulit, tzw. pomarańczowa skórka. Jak pozbyć się cellulitu, aby efekty naszych działań były natychmiastowe i nieodwracalne? Jest to pytanie które zadajemy sobie kilka razy w roku. Sezon bikini zbliża się wielkimi krokami, a wyszukiwarki, poradniki, drogerie aż wrzą od natłoku informacji o innowacyjnych rozwiązaniach i złotych środkach na cellulit. Często nasz zapał, po pierwszym tygodniu i braku efektów, gaśnie. Krótkie szorty i sukienki chowamy głęboko w szafie z nadzieją na następny rok i pojawienie się motywacji do działania.

Jak się pozbyć cellulitu

Pierwszym krokiem do osiągnięcia efektu pięknej skóry jest uświadomienie sobie, że pozbywanie się cellulitu to długotrwały proces. Wymaga on od nas samozaparcia, systematyczności oraz zmiany szkodliwych nawyków. Drugim krokiem jest umiejętność dobrania pod siebie właściwej diety, ćwiczeń, a także naturalnych metod, po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

Czym jest cellulit? Rodzaje pomarańczowej skórki.

Cellulit tworzy przerośnięta komórka tłuszczowa, która znajduje się pod naszą skórą. Problem pomarańczowej skórki przeważnie dotyka kobiety w każdym wieku, których hormony stymulują jego okładanie się w takich partiach jak uda, pośladki czy brzuch. Powiększone komórki tłuszczowe, inaczej adypocyty, napierają na naczynia krwionośne i limfatyczne. W wyniki czego, powstają niechciane grudki oraz nierówności. Ponadto, mają zły wpływ na krążenie krwi w naszym organizmie, przyswajanie tlenu i składników odżywczych przez komórki, a także ich przemianę materii.

Niechciane nierówności na naszych nogach, ramionach i brzuchu, odbierają nam pewność siebie. Najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania, w trakcie ciąży lub przed menopauzą, a więc wtedy kiedy w naszym organizmie dochodzi do znacznych wahań hormonalnych. Wyróżniamy trzy rodzaje cellulitu:

 • Wodny – często pojawia się u osób szczupłych. Niewłaściwa cyrkulacja krwi i limfy w tkankach, oprowadza do zatrzymania się wody.
 • Tłuszczowy – dotyka osób z nadwagą. W trakcie tycia, tłuszcz odkładany jest pod skórą, a cellulit wodny przeistacza się w tłuszczowy.
 • Cyrkulacyjny – stanowi połączenie cellulitu wodnego i tłuszczowego.
Jak się pozbyć cellulitu

Przyczyny powstawania cellulitu.

Szukając odpowiedzi na pytanie „jak pozbyć się cellulitu” w pierwszej kolejności powinnyśmy rozwiązać zagadkę jego genezy. Istnieje wiele powodów, z powodu których, powstaje pomarańczowa skórka. Jedną z nich jest niewłaściwa dieta, w której zamiast błonnika, owoców i warzyw, dominują słodkie, słone i ostre produkty. Siedzący tryb życia i brak ruchu są kolejnymi przyczynami, które tworzą dogodne warunki o pojawienia się grudek. Tak samo jak problemy hormonalne, które powinny być poddane kontroli specjalisty. Co więcej, zbyt obcisłe ubrania ograniczają prawidłowe krążenie krwi, co może przyczynić się do pojawienia się cellulitu.

Jak pozbyć się cellulitu – metody.

 • Zmiana nawyków żywieniowych – jest milowym krokiem w osiągnięciu wymarzonego efektu. Powinniśmy zredukować ilość spożywanej soli, tłustych dań, słodyczy, a także pikantnych potraw. Przede wszystkim naszą codzienną dietę powinniśmy wzbogacić białkiem, a także błonnikiem. Ponadto, nasze posiłki należy zaopatrzyć w owoce i warzywa, które oczyszczają nasz organizm z toksyn.
Jak pozbyć się cellulitu? Domowe sposoby.
 • Wzmożenie aktywności fizycznej – istnieje szeroka gama treningów i sportów, które mają znakomity wpływ na ujędrnienie ciała oraz poprawę kondycji. Jednak musimy pamiętać, że aby zobaczyć pierwsze efekty, musimy być systematyczni. Możemy wybrać ćwiczenia, które są ukierunkowane na partię ciała z którą mamy szczególny problem, jak np. uda, pośladki. Warto zaznaczyć, że każda aktywność fizyczna sprzyja naszemu zdrowiu oraz kondycji skóry. Dlatego też, tak ważne jest dobranie pod siebie treningu, który będzie nam sprawiał przyjemność i nie będziemy go traktować jako smutnego obowiązku.
Jak pozbyć się cellulitu? Domowe sposoby.
 • Woda – zwiększenie spożycia wody pozwala szybciej pozbyć się nadmiaru tłuszczu, także tego który magazynowany jest w naszym organizmie w postaci cellulitu. Deficyt wody objawia się w formie łaknienia na jedzenie, zaburzenia wymiany płynów oraz wysuszenia skóry.
Jak pozbyć się cellulitu? Domowe sposoby.
 • Domowe sposoby – są kuracją antycellulitową, która szybko stanie się naszym codziennym rytuałem. Dzięki nimi zaoszczędzimy czas oraz pieniądze na drogich zabiegach kosmetycznych. Ponadto, domowe zabiegi sprawią, że nasza skóra stanie się jędrna, nawilżona oraz świetlista. Regularne peelingi, użytkowanie kremów antycellulitowych i suplementów, skutecznie wspomaga walkę z cellulitem.
Jak się pozbyć cellulitu

Jak pozbyć się cellulitu – masaż.

Pierwszorzędną techniką, która umożliwia pozbycie się cellulitu jest masaż. Oprócz właściwości antycellulitowych, pozwala nam długotrwale utrzymać efekty naszych ćwiczeń. Masowanie uciążliwych grudek na skórze stymuluje pracę układu krwionośnego oraz limfatycznego. Za pomocą masażerów skutecznie niwelujemy cellulit, a także wspomagamy przemianę materii komórek skórnych. Eliminacja pomarańczowej skórki nie jest łatwą walką, ale można ją wygrać!

Istnieje szeroka gama masażerów antycellulitowych, które już nie muszą nam się kojarzyć z bolesnym i mało komfortowym zabiegiem. Posiadają wiele zalet, dzięki którym aparat stanie się naszym niezastąpionym sprzymierzeńcem:

 • Rozmiar – mały i poręczny rozmiar urządzenia pozwala na użytkowanie go w domu oraz w czasie urlopu, kiedy często zapominamy o pielęgnacji skóry.
 • Waga – dzięki niskiej wadze nie obciążamy dłoni oraz przedramienia. Ponadto, możemy połączyć czynność przyjemną z pożyteczną, np. w trakcie oglądania filmu, serialu.
 • Uniwersalność – większość masażerów może być stosowana do większości partii ciała, dzięki wymiennym końcówkom lub ergonomicznym kształtom.
 • Oszczędność – oszczędność czasu oraz pieniędzy. Zakup aparatu jest jednorazową, wieloletnią inwestycją z której mogą czerpać przyjemność wszyscy domownicy. Co więcej, zabieg możemy wykonywać gdzie chcemy, jak długo chcemy oraz kiedy chcemy. Nie jesteśmy w żaden sposób uzależnieni od kogokolwiek.
Beurer CM 50 Masażer Antycellulitowy
Masażer antycellulitowy Homedics ELM-CELL-100-EU
Masażer antycellulitowy Medivon ME 7722, 6- głowicowy
Medivon CF 311 - Masażer ręczny wyszczuplający
Beurer MG 40
Urządzenie cellulite releaZer compact firmy Beurer
Beurer CM 50 Masażer Antycellulitowy
Masażer antycellulitowy Homedics ELM-CELL-100-EU
Masażer antycellulitowy Medivon ME 7722, 6- głowicowy
Medivon CF 311 - Masażer ręczny wyszczuplający
Beurer MG 40
Urządzenie cellulite releaZer compact firmy Beurer
previous arrow
next arrow

Comments are closed.

Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb jest naszą niezmienną domeną. Wraz z doświadczeniem i pasją, budujemy Państwa zaufanie. Z troską o zdrowie i komfort każdego z Was.