Jaki laktator elektryczny wybrać?

Karmienie piersią jest niezwykle istotnym etapem w rozwoju dziecka. Naturalny pokarm niesie ze sobą wiele korzyści dla maluszka oraz mamy. Dlatego też, tak ważne jest pielęgnowanie i przestrzeganie sposobu żywienia, którego efekty będziemy dostrzegać przez całe życie. Pomimo wielu poradników jak karmić i pomocy ze strony położnych, nie każda mama karmienie piersią kojarzy z przyjemnym rytuałem. Wiele z nich boryka się z problemem w pobudzeniu laktacji lub z nadmiarem pokarmu. Innym, istotnym problemem jest pogodzenie pracy z porami karmienia dziecka, z którego też powodu wiele mam rezygnuje z kariery zawodowej. Idealnym rozwiązaniem na który decyduje się coraz większa grupa rodziców, jest laktator elektryczny.

laktator elektryczny, rodzina

Na rynku pojawia się coraz więcej firm, rodzajów, unikatowych rozwiązań laktatorów elektrycznych. Zgromadziliśmy wyniki zakupów,a także polecenia z forów internetowych, aby móc stworzyć ranking laktatorów 2020 roku i jasno odpowiedzieć na często pojawiające się pytanie, jaki laktator elektryczny wybrać. Mamy nadzieję, że zestawienie 5 topowych produktów pomoże mamom w podjęciu decyzji zakupy, który będzie służył im pomocą oraz maluszkom.

Dlaczego warto karmić naturalnym mlekiem?

Naturalny pokarm wspiera układ odpornościowy maluszka, chroni przed wieloma infekcjami, a także minimalizuje ryzyko powstania alergii. Ponadto, wpływa korzystnie na rozwój intelektualny, poznawczy oraz ruchowy dziecka. Dzieci karmione mlekiem uodpornione są na wszelkie choroby cywilizacyjne, a także nadwagę i otyłość. Naturalny pokarm swoje drogocenne właściwości zawdzięcza zawartym w nim żywym komórkom, białkom, przeciwciałom, witaminom, solom mineralnym, hormonom, enzymom, aminokwasom itd.

Niemowlę

Korzyści dla mam

Karmienie piersią wiąże się z wieloma pozytywnymi aspektami również dla samej mamy. Bliski kontakt z dzieckiem daje jej poczucie spełnienia oraz radości. Regularna relacja z maluchem redukuje w organizmie kobiety hormon stresu. Ponadto, naturalne karmienie przyspiesza proces regeneracji ciała po porodzie oraz korzystnie wpływa na szybszy powrót figury sprzed ciąży. Dodatkowo, u kobiet karmiących ryzyko zachorowań na raka piersi lub jajnika jest zmniejszone. Musimy jednak pamiętać o zasadzie, że jesteśmy tym co jemy. Dlatego też skład mleka matki w pewnym stopniu zależy od niej samej.

Dziecko

Laktator elektryczny i jego zalety

  • Systematyczne odciąganie mleka zapobiega jego zastojom, dzięki czemu nie doprowadza do bolesnych stwardnień.
  • Skutecznie stymuluje produkcję pokarmu matki.
  • Uwydatnia i zmiękcza brodawkę kiedy jest zbyt mała na samodzielne karmienie.
  • Daje możliwość odciągnięcia znacznej ilości mleka w krótkim czasie.
  • Charakteryzuje się wydajnością oraz wygodnym użytkowaniem.
  • Przydatny dla mam, które chcą być czynne zawodowo, a mimo to nie chcą rezygnować z karmienia piersią.
  • Jest niezbędny w przypadku choroby dziecka, kiedy ma zapchany nosek i ssanie pokarmu bezpośrednio z piersi mamy jest mocno utrudnione.
Zalety laktatorów

1. Laktator elektryczny Swing Maxi firmy Medela

Na pytanie jaki laktator elektryczny wybrać, w pierwszej kolejności polecamy Swing Maxi firmy Medela. Produkt jest rozbudowaną wersją podstawowego modelu Swing. Podwójny, dwufazowy system odciągania zapewnia pobranie mleka z obu piersi jednocześnie, a także pozwala zaoszczędzić połowę czasu i uzyskać średnio o 18% mleka więcej. Ponadto, wspomniana metoda idealnie naśladuje naturalny rytm ssania piersi przez maluszka. Dwufazowe odciąganie rozpoczyna się od intensywnych ruchów ssących trwających do momentu wypływu pokarmu. Po nich następują dłuższe i powolniejsze ruchy, które zapewniają efektywniejsze i bezbolesne odciągnięcie pokarmu.

Laktator elektryczny Swing Maxi

Zestaw Medela Swing Maxi został wyposażony w unikatowy smoczek Calma. Ten wyjątkowy element został szczegółowo opracowany przez zespół Hartmann Human Lactation Research z Uniwersytetu Australii Zachodniej. Smoczek Calma pozwala pozwala dziecku oddychać podczas pobierania pokarmu w taki sam sposób jak podczas karmienia piersią. Dzięki niemu dziecko utrzymuje naturalne odruchy ssania, co przyspiesza i ułatwia ewentualne przejście na butelkę.

Laktator Swing Maxi posiada kompaktową i lekką konstrukcję. Charakteryzuje się praktycznym i wygodnym użytkowaniem. Cała obsługa urządzenia bazuje na czterech czytelnych przyciskach z regulacją ciśnienia. Dodatkowo, zestaw wzbogacono o dwie butelki z podstawkami i nakrętkami, a także dwa lejki PersonalFit, dwa konaktory. Posiada zasilanie sieciowe oraz bateryjne.

2. Laktator elektryczny Freestyle firmy Medela

Laktator Freestyle firmy Medela stanowi rozbudowaną wersję Swing Maxi. Również posiada podwójny, dwufazowy system odciągania pokarmu z technologią 2-Phase Expression, który imituje ssanie malucha podczas karmienia piersią. Tak samo jak Swing Maxi został zaopatrzony w smoczek Calma, który umożliwia swobodne oddychanie.

Laktator elektryczny Freestyle

Model Freestyle został dodatkowo wyposażony w cyfrowy, podświetlany wyświetlacz z informacją o podciśnieniu odciągania i poziomu wypływu pokarmu oraz timer. Laktator Medela Freestyle posiada także funkcję zapamiętywania Twojego ulubionego programu, dzięki czemu nie będziesz musiała ustawiać programu za każdym razem. Produkt jest niezwykle lekki oraz poręczny, idealnie mieści się w naszej dłoni. Akumulator z opcją naładowania oraz praktyczny klips, dzięki któremu podpinamy urządzenie np. do bluzki, sprawiają iż możemy z niego korzystać w każdych warunkach i miejscu.

Zestaw z laktatorem Freestyle zawiera dwie końcówki lejka Personal Fit, dwa konektory z membraną, cztery butelki. Ponadto, posiada chłodziarkę z wkładem chłodzącym, a także cztery wkładki laktacyjne. Wszystkie elementy możemy umieścić w dołączonej do zestawu pojemnej torby z uchwytem.

3. Laktator elektryczny Lansinoh 2w1

Laktator elektryczny firmy Lansinoh jest modelem, który można użytkować jako podwójny lub pojedynczy aparat. Charakteryzuje się wyjątkową konstrukcją przewodów, które uniemożliwiają dostanie się do niego pokarmu. Posiada aż 3 tryby odciągania mleka, które dokładnie imitują naturalny proces karmienia. Dodatkowo, użytkownik może we własnym zakresie regulować siłę ssania. Dwa stopnie odciągania mleka, stymulujący i przedłużający wypływ pokarmu, zapewnia komfort oraz efektywność całego procesu.

Jaki laktator elektryczny wybrać?

Laktator Lansinoh działa zarówno z zasilaczem sieciowym, jak i na baterie. Dzięki czemu możemy swobodnie korzystać z urządzenia poza domem lub w trakcie podróży. Ponadto, produkt jest niezwykle lekki i cichy, a także posiada duży i czytelny wyświetlacz LCD. Zestaw zaopatrzony jest w dwie buteleczki o pojemności 160ml, smoczek, pokrywkę oraz dwie poduszeczki ComfortFit. Wszystkie elementy produktu wraz z butelkami i smoczkiem są wolne od bisfenolu A i S.

4. Laktator elektryczny BC 300 Maxi 2w1 firmy Microlife

Laktator elektryczny BC 300 Maxi 2w1 firmy Microlife posiada praktyczny system podwójnego lub pojedynczego odciągania pokarmu. Dzięki zastosowanej technologii próżniowej zapewnia wytwarzanie więcej mleka w krótszym czasie. Dodatkowo, aparat BC 300 Maxi posiada pamięć, która przystosowuje urządzenie pod indywidualne wymagania użytkownika. Duży podświetlany ekran posiada timer, który ułatwia śledzenie pracy o aż 10 stopniowej regulacji stymulacji oraz odciągania. Zasilanie sieciowe oraz bateryjne ułatwia użytkowanie produktu zarówno w domu i w trakcie dalszych podróży, kiedy nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego.

Laktator elektryczny BC 300 Maxi 2w1

Zestaw z laktatorem BC 300 dodatkowo posiada dwie buteleczki o pojemności 180 ml, silikonową nakładkę, smoczek ułatwiający karmienie, stojak na butelki, zakrętki, etui, a także przejściówki do butelek Philips AVENT oraz NUK.

5. Laktator elektryczny Beurer BY 70

W reprezentacyjnej piątce rankingu, jaki laktator elektryczny wybrać, widnieje podwójny laktator elektryczny BY 70 firmy Beurer Dual. Wyposażony w technologię próżniową gwarantuje szybkie i komfortowe ściąganie pokarmu. Aparat możemy stosować również do pojedynczego odciągania mleka lub manualnego. Ponadto, posiada aż 10 poziomów pompowania i stymulacji, a także miękkie, silikonowe poduszki zapewniają komfortowe i delikatne działanie.

Jaki laktator elektryczny wybrać?

Laktator elektryczny BY 70 dysponuje przejrzystym, podświetlanym wyświetlacemz na którym możemy ustawić intensywność oraz odczytać czas pracy urządzania. Do zestawu dołączono smoczek, który możemy użyć do pojemnika w charakterze butelki, a osobne wieczko pozwala na przechowywanie pokarmu w lodówce. W komplecie znajdziemy również uchwyt do butelki, adapter do butelek Avent i NUK, a także praktyczne etui. Produkt z zasilaniem sieciowym oraz bateryjnym.

Comments are closed.

Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb jest naszą niezmienną domeną. Wraz z doświadczeniem i pasją, budujemy Państwa zaufanie. Z troską o zdrowie i komfort każdego z Was.