Jak samemu zrobić manicure i pedicure?

Dobrze wykonany manicure i pedicure, czyli zadbane i ładne paznokcie są wizytówką zarówno kobiet jak i mężczyzn. Ich higiena jest niezwykle istotna, gdyż mogą przenosić wiele zanieczyszczeń oraz zarazków. Dłonie i stopy są nieustannie narażone na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych oraz mechanicznych, które znacznie pogarszają ich stan oraz prezencję.

Jak samemu zrobić manicure i pedicure?
Jak samemu zrobić manicure i pedicure?
Jak samemu zrobić manicure i pedicure?
Jak samemu zrobić manicure i pedicure?
Jak samemu zrobić manicure i pedicure?
Jak samemu zrobić manicure i pedicure?
Jak samemu zrobić manicure i pedicure?
Zestaw do manicure Beurer MP 64
Suszarka do paznokci Beurer MP 48
Specjalistyczny zestaw do manicure/pedicure
Profesjonalny zestaw do manicure/pedicure Beurer MP 100
Zestaw do pielęgnacji paznokci Beurer MP 18
Wanienka do parafiny Beurer MP 70
Profesjonalny zestaw do manicure i pedicure Beurer MP 60
previous arrow
next arrow
Zestaw do manicure Beurer MP 64
Suszarka do paznokci Beurer MP 48
Specjalistyczny zestaw do manicure/pedicure
Profesjonalny zestaw do manicure/pedicure Beurer MP 100
Zestaw do pielęgnacji paznokci Beurer MP 18
Wanienka do parafiny Beurer MP 70
Profesjonalny zestaw do manicure i pedicure Beurer MP 60
previous arrow
next arrow

Dlatego tak ważne są zabiegi pielęgnacyjne jak manicure i pedicure, gwarantujące mam estetyczny wygląd, którym nie powstydzimy się w towarzystwie. Jednak zanim przystąpimy do samodzielnych czynności kosmetycznych, musimy zgłębić wiedzę jak bezpiecznie i profesjonalnie wykonać manicure i pedicure? Manicure i pedicure są zabiegami, które polegają m.in. na zmiękczeniu naskórka, pozbycia się skórek przy paznokciach, wygładzeniu powierzchni płytki, a także nadania jej kształtu. W przypadku stóp, dokonuje się usunięcia zrogowaciałej powierzchni pięty. Na sam koniec na paznokcie nakładamy odżywkę, klasyczny lakier lub hybrydę. Dodatkowo, aby wzmocnić efekt zabiegów, powinno się pamiętać o peelingu oraz odpowiednim nawilżeniu skóry dłoni i stóp.

Jakie produkty używać podczas wykonywania manicure i pedicure?

Domowe zabiegi pielęgnacyjne w wielu przypadkach wymagają od nas precyzji oraz ostrożności, a także kilku niezbędnych narzędzi które ułatwią nam wykonanie profesjonalnego manicure lub pedicure. Po kąpieli w ciepłej wodzie do której możemy dodać kosmetyki zmiękczające naskórek jak np. sól czy olejki, opcjonalnie wykonujemy peeling. Kolejnym etapem pielęgnacji jest pozbycie się skórek, które często przeszkadzają nam w precyzyjnym nałożeniu lakieru. Istotnym krokiem jest obrobienie płytki, której kształt zależy od naszych preferencji. Za pomocą tarki lub pumeksu pozbywamy się suchego i twardego naskórka pięt.

Dziecko, pamiętaj, piękne dłonie są wizytówką kobiety… Pokazują jaki jest jej charakter, nastrój i siła. Możesz być nieumalowana, ale dłonie zawsze musisz mieć zadbane… To twoja siła

Autor nieznany

Na samym końcu kremujemy. Istnieją jednak specjalistyczne produkty kosmetyczne, które zapewnią nam precyzyjne wykonanie oraz więcej możliwości obróbki płytki paznokcia. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem są zestawy wyposażone w nakładki do piłowania, kształtowania i polerowania płytki paznokcia, a także końcówki usuwające zrogowaciały naskórek lub nawet wrastające paznokcie. Dostępne na rynku są również suszarki, które za pomocą promieniowania ultrafioletowego lub technologii LED utwardzą naniesiony lakier lub żel. Na rynku kosmetycznym cieszą się uznaniem hydromasażery, które wykorzystywane są także w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Skutecznie relaksują nasze stopy, a także przygotowują je do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy jest jedną z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci, systematycznie praktykowaną przez wiele kobiet. W związku z zaistniałą sytuacją pandemii koronawirusa coraz więcej polek decyduje się na samodzielne wykonywanie zabiegu pielęgnacyjnego. Decyzja ta wiąże się również ze znaczną oszczędnością pieniędzy, a także czasu. Ponadto, praktyka ta stała się formą domowego spa, relaksu na który możemy sobie pozwolić po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Coraz częściej pojawia się więc pytanie, jak samodzielnie zrobić manicure hybrydowy? Od czego zacząć przy wykonywaniu hybrydy? Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Manicure i pedicure

Zanim odpowiemy na wszystkie nurtujące nas pytania, skupmy się na tym jakie zalety niesie ze sobą wykonywanie hybryd. Metoda stylizacji paznokci wyróżnia się przede wszystkim długotrwałym efektem zadbanych paznokci, a naniesiony na nie kolor utrzymuje się nawet przez kilka tygodniu. Z pozoru wieloetapowa czynność wydaje się skomplikowanym zajęciem, które może opanować jedynie wykwalifikowana kosmetyczka. Pierwsze, mylne wrażenie szybko minie wraz z pierwszym zabiegiem, a wykonywanie hybryd stanie się naszym ulubionym, domowym rytuałem. Trwała forma manicure, w odróżnieniu od klasycznego malowania paznokci, nie odpryskuje i jest odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne. Zabieg dedykowany jest kobietom, które cenią sobie długotrwały efekt oraz naturalny wygląd. Ponadto, paznokcie hybrydowe dają nam możliwość komponowania wyjątkowych i oryginalnych stylizacji. Utwardzona płytka wpływa również korzystnie na zapuszczenie długich i pięknych paznokci, bez konieczności ich sztucznego przedłużania.

Od czego zacząć wykonanie zabiegu?

Do wykonania profesjonalnego zabiegu z użyciem lakieru hybrydowego, potrzebujemy kilka niezbędnych produktów oraz działań. Pierwszym krokiem jest wspomniana już pielęgnacja i przygotowanie płytki, polegająca na jej ujednoliceniu i nadaniu kształtu. Pierwszym etapem jest odtłuszczenie paznokcia cleanerem, a następnie nałożenia bazy która zapewnia przyczepność oraz trwałość lakieru. Następnie nakładamy dwie warstwy lakieru hybrydowego, a także top będący jego utwardzeniem. Każdą z wymienionych warstw aplikujemy do specjalnej suszarki / lampy UV lub LED.

Manicure i pedicure

Kiedy już wiemy, jak zrobić samemu profesjonalne hybrydy, kolejnym znaczącym etapem w pielęgnacji paznokci jest jego bezpieczne ściągnięcie, bez zniszczenia powierzchni płytki. W pierwszej kolejności musimy zetrzeć delikatnie top, możemy do tego użyć bloczek polerski, delikatny pilniczek lub specjalną frezarką. Za pomocą acetonu, nasączmy waciki, które następnie przykładamy do paznokci i owijamy folią. Po upływie kilkunastu minut, usuwamy reszki lakieru hybrydowego drewnianym patyczkiem. Na sam koniec polerujemy powierzchnię płytki.

Jak skutecznie wykona pedicure. Wskazówki krok po kroku.

Z każdym dniem możemy zaobserwować dłuższe dni, cieplejsze wieczory, budzącą się do życia florę i faunę. Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim zwiewne i wygodne ubrania, a także letnie obuwie, odsłaniające nasze stopy. Dla wielu osób jest to wciąż krępująca parta ciała, którą zazwyczaj ukrywamy niosąc zabudowane, ciężkie buty. Taka postawa nie wpływa korzystnie na zdrowie naszych stóp, a tym bardziej nie rozwiąże problemu i kompleksów. Jak więc skutecznie pielęgnować paznokcie i skórę stóp, tak abyśmy mogli pochwalić się ich delikatną powierzchnią i jednolitą płytką?

Manicure i pedicure

Pedicure jest złożonym zabiegiem dbającym zarówno o paznokcie, ale również o skórę stóp, pięty oraz krawędzie palców. W odróżnieniu do manicure wymaga on mocniejszego zabiegu ścierania zrogowaciałego naskórka i skórek, po uprzednim dłuższym namaczaniu stóp i peelingu. Niestety, nie zawsze mamy wystarczająco dużo czasu, aby móc poddać nasze stopy pełnemu rytuałowi pielęgnacyjnemu. Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem są elektryczne frezarki, które dokładnie usuwają suchy i szorstki naskórek, zapewniając gładką i aksamitną skórę.

Comments are closed.

Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb jest naszą niezmienną domeną. Wraz z doświadczeniem i pasją, budujemy Państwa zaufanie. Z troską o zdrowie i komfort każdego z Was.