Autoklaw ENBIO -Rewolucyjny poziom bezpieczeństwa

Każdy z nas regularnie korzysta z usług fryzjerskich, kosmetycznych czy zdrowotnych, które sprawiają nam wiele radości i poczucia estetyki. Jednak czy wśród na pozór sterylnych narzędzi i artykułów specjalistycznych, możemy czuć się bezpiecznie? Wchodząc do gabinetu zabiegowego widzimy dokładnie ułożone narzędzia oraz czyste stanowiska, jednak z tyłu głowy stale pojawia się zwątpienie, czy aby na pewno sprzęt jest dokładnie odkażony? Wyczulenie to nasiliło się wraz ze wzrostem naszej świadomości na wszelkie bakterie, wirusy, pasożyty, które powodują choroby leczone latami. Każdym zabiegiem, który wymaga styczności z naszą skórą, narażamy siebie na wspomniane dolegliwości. Dlatego też, nasze przewrażliwienie jest w pełni zrozumiałe i wytłumaczalne. Gabinety lekarskie lub kosmetyczne, stosują różne metody sterylizacji i dezynfekcji, od tradycyjnych środków odkażających przez artykuły jednokrotnego użytku, po recenzowany autoklaw Enbio.

Autoklaw ENBIO -Rewolucyjny poziom bezpieczeństwa

Jeśli pracujemy z narzędziami, które mają styczność ze skórą klienta lub pacjenta, nie zawsze wystarczy klasyczna dezynfekcja środkami antywirusowymi lub antybakteryjnymi. Zdezynfekowany przedmiot nie zostanie w 100%  odkażony, ani nie pozostanie jałowy. W celu dokonania całkowej sterylizacji sprzętu, należy użyć profesjonalnego urządzenia jakim jest autoklaw Enbio.

autoklaw enbio

Popularne zakażenia w gabinetach i salonach

 • Wirus zapalenia wątroby typu B (HBV),
 • Wirus zapalenia wątroby typu C (HCV),
 • HIV
 • Wirus brodawczaka ludzkiego (HPV),
 • Gronkowiec i paciorkowiec,
 • Infekcje grzybicze,
 • Zakażenia pasożytnicze.

Czym jest sterylizacja?

Sterylizacja jest procesem, polegającym na niszczeniu drobnoustrojów i ich przetrwalników. Należy poddać zabiegowi narzędzia, które mają bezpośredni kontakt z krwią lub wydzielinami klienta i pacjenta. Do takich przedmiotów należą między innymi różnego rodzaju i kształtu cążki, skalpele, frezy, dłuta itd. W wysokich temperaturach eliminowane są bakterie, które nie giną podczas dezynfekcji, a także chorobotwórcze drobnoustroje, mikroorganizmy, przetrwalniki grzybów albo wirusy hepatotropowe. Sterylizacja jest podstawą funkcjonowania higienicznego i bezpiecznego gabinetu. Narzędzia, które przebyły proces sterylizacji, a stały się jałowe, są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego organizmu.

Autoklaw ENBIO -Rewolucyjny poziom bezpieczeństwa

Co to jest autoklaw Enbio?

Autoklaw Enbio jest profesjonalnym urządzeniem, które w szybki i łatwy sposób dokonuje dogłębnej sterylizacji narzędzi. Stanowi podstawowy element wyposażenia każdego salonu lub gabinetu specjalistycznego. Urządzenie zostało wykonane w formie hermetycznie zamkniętego pudełka, które jest ogrzewane. W środku przeprowadzane są procesy fizyczne. Konstrukcja ta umożliwia utrzymanie wysokiego ciśnienia i temperatury, które powodują zwiększenie skuteczności sterylizacji. Co więcej, kondensacja pary wodnej prowadzi do uwolnienia energii, która całkowicie usuwa szkodliwe drobnoustroje. Autoklaw Enbio przeprowadza proces sterylizacji za pomocą wysokiego ciśnienia i pary wodnej, które zabijają mikroorganizmy, między innymi groźne wirusy i bakterie oraz ich wszystkie formy przetrwalnikowe. Wykorzystywanie autoklawu parowo-ciśnieniowego jest jedną z najbardziej skutecznych metod sterylizacji.

Autoklaw Enbio

Autoklaw Enbio to certyfikowany wyrób medyczny. Co więcej, jest jedną z najskuteczniejszych technik, które umożliwiają sterylizację każdego rodzaju z produktów. Oznaczenie klasą B informuje użytkownika o najbardziej zaawansowanym systemie dostępnym na rynku, a także wyposażeniem w frakcjonowaną próżnię wstępną. Usuwa ona całkowicie powietrze z wnętrza sprzętu, swobodnie go penetrując. Co więcej, autoklawy Enbio S lub Enbio Pro spełniają wszystkie wymogi sanepidu.

Testowane modele Enbio

Miałem przyjemność testować model Enbio S oraz Enbio Pro. Co więcej, pierwszy z nich towarzyszy mi po dzień dzisiejszy. Początek mojej przygody z produktem miał miejsce, kiedy odwiedziłem przyjaciela w jego salonie fryzjerskim. Oprócz wyjątkowego wystroju i klimatu jaki panuje u barbera, moją uwagę przykuło lśniące pudełko w kolorze niebieskim. Idealnie wkomponowywało się w styl lokalu. Pomyślałem, że to głośniczek nowej generacji. Kiedy zostałem uświadomiony, że jestem w błędzie, byłem w szoku. Sam byłem posiadaczem wiekowego autoklawu, który domagał się wymiany. Jednak w przeciwieństwie do mojego sprzętu, autoklaw Enbio wyróżnia się wspaniałym designem, który nie szpeci wnętrza.

Autoklaw ENBIO -Rewolucyjny poziom bezpieczeństwa

Muszę napomknąć, że hobbistycznie zajmuję się wykonywaniem tatuaży. Dlatego też, posiadanie urządzenia jakim jest autoklaw jest dla mnie niezbędnym elementem wyposażenia. Od dłuższego czasu zastanawiałem się ad zakupem nowego, mniejszego sprzętu, który nie będzie mi zabierał potrzebnej przestrzeni. Z tego powodu, zdecydowałem się na zakup modelu Enbio S.

Kupno autoklawu nie należy do najtańszej inwestycji. Z tego też powodu postanowiłem odwiedzić kilka lokali kosmetycznych i lekarskich, robiąc małą sondę społeczną. Ponadto, sprawdziłem fora internetowe oraz strony producentów autoklawów. Muszę przyznać, że najlepsze wrażenie zrobiła na mnie marka Enbio, a przede wszystkim ich nowa linia kolorystyczna Enbio S.

Autoklaw Enbio

Recenzja. Autoklaw Enbio S

Ze względu na niewielkie gabaryty narzędzi jakimi się posługuję, zdecydowałem się na model autoklawu Enbio S. Owszem, produkt nie należy do najtańszych, jednak cena nie wynika z wymysłu producenta, a z wysokiej jakości wykonania oraz skuteczności. Ponadto, pracując w zawodzie, gdzie przez zaniedbanie lub nieuwagę możemy naruszyć zdrowie klienta, uważam że jest to priorytetowy artykuł.

 • Certyfikowane urządzenie medyczne,
 • Spełnia 100% wymogów Sanepidu,
 • Najszybszy proces sterylizacji trwa zaledwie 7 minut, program FAST,
 • Kompaktowe wymiary, pasujące do każdego wnętrza,
 • Nowoczesny design w wyjątkowej kolorystyce,
 • Dotykowy i czytelny ekran,
 • Charakteryzuje się bezgłośną pracą, zapewniając klientom i pracownikom komfort w trakcie pracy,
 • Ekologiczny, maksymalny pobór prądu to 15A, a do wykonania jednej sterylizacji wymagane jest jedynie 80 mililitrów wody,
 • Wszystkie raporty zapisuje na dołączonym do urządzenia pendrive USB, które można przeglądać na komputerze.
Autoklaw ENBIO -Rewolucyjny poziom bezpieczeństwa

Comments are closed.

Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb jest naszą niezmienną domeną. Wraz z doświadczeniem i pasją, budujemy Państwa zaufanie. Z troską o zdrowie i komfort każdego z Was.