Poduszka elektryczna. Jak stosować? Jak działa?

Poduszka elektryczna posiada wyjątkowe zastosowanie, szczególnie pożądane w okresie jesienno-zimowym. Jej głównym zadaniem jest ogrzanie ciała, a także zapewnienie nam błogiego relaksu po ciężkim i wyczerpującym dniu. Nazwa produktu może sugerować, że jest ona tylko i wyłącznie przeznaczona na głowę i kark. Wręcz przeciwnie! Wyjątkowość poduszki rozgrzewającej tkwi w jej wszechstronności i kompleksowemu działaniu. Czy to obolały kark, szyja, plecy, brzuch, a może kręgosłup lub zmęczone nogi? Poduszka elektryczna sprawdzi się w każdym z wymienionych przypadków, godnie zastępując klasyczny, wszystkim znany termofor.

poduszka elektryczna

Termoterapia polega zastosowaniu ciepła w miejscach, w których dokucza nam choroba lub uciążliwa dysfunkcja. Poduszka elektryczna jest specjalistycznym narzędziem rozgrzewającym, szybko i efektywnie przynosząc nam ulgę. Doskonale sprawdzi się po wyczerpującym treningu, stresującym dniu, przebywaniu w wielogodzinnej i niewygodnej pozycji, a także w regeneracji kontuzji. Urządzenie ma także pozytywny wpływ na poprawę krążenia krwi w naszym organizmie. Dzięki któremu, zwiększa się ilość dostarczanego tlenu i substancji odżywczych na poziomie komórkowym.

Kiedy i jak stosować poduszkę elektryczną?

Poduszkę elektryczną możemy bez problemu stosować samodzielnie w domu, wystarczy podłączyć urządzenie do gniazdka elektrycznego, aby móc korzystać z jej dobrodziejstw. Użytkowanie i obsługa jest wyjątkowo prosta, dlatego też cieszy się dużym zainteresowanie u osób w każdym wieku. Poduszka elektryczna polecana jest w przypadku bólów stawowych, kostnych, mięśniowych, a także kręgosłupa i dolegliwości reumatycznych. Ponadto, chętnie stosowana jest przy wszelkich urazach, stłuczeniach, skurczach mięśniowych. Coraz częściej zalecana również przy schorzeniach układu moczowego, chorobach laryngologicznych, a także rwie kulszowej. Jednak zanim dokonamy zakupu urządzenia rozgrzewającego w pierwszej kolejności powinniśmy skontaktować się w lekarzem prowadzącym.

poduszka elektryczna

Poduszka elektryczna mylnie kojarzona jest z osobami starszymi lub borykającymi się z chorobami. Jednak wbrew stereotypom, coraz częściej pojawia się w domach osób młodych, pracujących, a nawet studentów. Świadomość ludzka, a także pogoń za upragnionym relaksem jest tego efektem. Ucząc się do egzaminu, szykujesz sobie kubek gorącej czekolady i koc, aby móc choć trochę umilić sobie czas? Oglądając film zakładasz wygodne dresy i zarzucasz na siebie pled? Wracasz z pracy i zakładasz ciepłe ubrania i relaksujesz się na kanapie przy dobrej książce? Po treningu bierzesz ciepły prysznic lub wchodzisz do sauny, aby mięśnie i umysł poczuły ulgę? Co łączy wszystkie wymienione sytuacje z którymi niejednokrotnie mieliście do czynienia? Pragnienie błogiego ciepła, które poduszka elektryczna może Ci zapewnić.

Poduszka elektryczna. Jaką wybrać?

Firmy prześcigają się w nowszych i wygodniejszych to rozwiązaniach dla urządzeń ogrzewających. Oprócz właściwości technicznych, dotyczy to także pokrowców, które posiadają różne wzorki lub fakturę. Wszystkie te czynniki sprawiają, że produkt staje się przez nas pożądany, a także jest idealnym pomysłem na prezent.

Zanim dokonamy zakupu i przebrniemy się przez masę producentów, opinii, a także innowacyjnych rozwiązań, w pierwszej kolejność zastanówmy się na czym przede wszystkim nam zależy. Poduszki elektryczne przybierają różne formy, np. koca, klasycznej poduszki, butów, maty, pasa, kołnierza na kark. Dlatego też, wybierzmy taką która będzie odpowiadała nam kształtem, a także zastosowaniem. Wygodne i praktyczne użytkowanie niech będzie dla nas priorytetem.

Przede wszystkim, przy wyborze urządzenia ogrzewającego warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

 • Moc z jaką działa produkt, gdyż od niej zależny jest czas rozgrzania.
 • Materiał z jakiego poduszka rozgrzewająca została wykonana. Powinien być przyjemny w dotyku, a także wygodny w utrzymaniu higieny.
 • Zapoznajmy się z opiniami o producencie urządzenia, które często wskazują na jego jakość wykonania.
 • Wymiary i kształt należy dopasować pod indywidualne preferencje użytkownika, a także ewentualne dolegliwości z którymi się zmaga.
 • Ważne jest, aby wybrany model był prosty w obsłudze, szczególnie jeśli mają z niego korzystać osoby starsze.
 • Wielu użytkowników zwraca uwagę na opcję regulacji temperatury, a także możliwość prania w pralce.
 • Istotnym czynnikiem jest również obecność systemu zabezpieczającego przed przegrzaniem i automatyczne wyłączenie urządzenia po upływie określonego czasu.

Czy poduszka elektryczna jest bezpieczna?

Poduszka elektryczna jest bezpieczna wtedy, kiedy przestrzegamy kilku prostych zasada. Po pierwsze, jeśli w trakcie ( lub po) leczenie i kuracji, powinniśmy skonsultować użytkowanie produktu z lekarzem prowadzącym. Pozwoli nam to zapobiec powrotu choroby lub co gorsza jej pogłębieniu. Po drugie, jeśli poduszka nie posiada automatycznego wyłączania, nie zaleca się, aby chodzić z nią spać, gdyż możemy j a przegrzać. Po trzecie, jakość i cena w przypadku urządzeń elektrycznych ma duże znaczenie. Jest to cały mechanizm, który nie będzie kosztował 50 złoty, jeśli chcemy aby służył nam bezpiecznie przez lata. Producenci nieustannie pracują, aby systemy zabezpieczeń były niezawodne, tym bardziej jeśli konkurencja wzrasta.

Poduszka elektryczna. Jak stosować? Jak działa?

Kupując poduszki elektryczne z podejrzanych źródeł, niesprawdzonych sklepów internetowych, a także o ryzykownych, niskich cenach, narażamy siebie na wiele nieprzyjemności. Oprócz ryzyka straty pieniędzy, możemy ulec poparzeniu lub porażeniu prądem. Więc zamiast relaksu i ulgi w bólu, zafundujemy sobie dodatkowe problemy. Dlatego też, wybierajmy tylko i wyłącznie certyfikowane produkty, które przeszły testy i próby bezpieczeństwa, zanim trafiły na półki sklepowe, a następnie od naszych domów. Dodatkowo, zapoznajmy się dokładnie z instrukcją obsługi. Użytkowanie poduszki elektrycznej jest proste i intuicyjne, ale istnieją wskazówki i przeciwskazani dzięki którym wydłużymy żywotność naszego urządzenia. Wszystko znajdziemy w dołączonej do produktu książeczce, o której niestety często zapominamy, przeważnie świadomie…

Zalety poduszki rozgrzewającej.

 • Różnorodność urządzeń rozgrzewających.
 • Idealne rozwiązanie na chłodny sezon jesienno – zimowy.
 • Zapewnia szybkie i skuteczne rozgrzanie konkretnych części ciała.
 • Poduszka elektryczna sprawdza się w przypadku bóli reumatycznych, kostnych i mięśniowych.
 • Jest częstym uzupełnieniem w wielu formach leczenia i rehabilitacji.
 • Daje natychmiastowy efekt odprężenia po ciężkim i stresującym dni.
 • Innowacyjne rozwiązania u wielu producentów, zapewniają bezpieczne i wieloletnie użytkowanie.
 • Emitowane ciepło wnika do naszego ciała płytko, dlatego też minimalizuje ryzyko przegrzania organizmu.
 • Miejscowe ogrzanie ciała jest bezpieczniejsze, ponieważ nie prowadzi do odwodnienia.
Poduszka elektryczna. Jak stosować? Jak działa?

Poduszka elektryczna. Przeciwskazania.

 • Nadciśnienie tętnicze trzeciego stopnia.
 • Wszczepiony rozrusznik serca.
 • Hemofilia.
 • Nadczynność tarczycy.
 • Czynna choroba wrzodowa.
 • Osoby, które w ciągu ostatnich miesięcy przeszły zawał.
 • Owrzodzenia skóry.
 • Nowotwory.
 • Niewydolność krążenia.
 • Cukrzyca.
 • Padaczka.

Jednak należy pamiętać, że schorzenia i dolegliwości należy traktować indywidualnie. Dlatego też, każde zaburzenie zdrowotne musimy skonsultować z lekarzem.

Poduszka elektryczna. Jak stosować? Jak działa?

Comments are closed.

Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb jest naszą niezmienną domeną. Wraz z doświadczeniem i pasją, budujemy Państwa zaufanie. Z troską o zdrowie i komfort każdego z Was.