Poduszka ortopedyczna do spania – Ranking.

W ciągu dnia nasz kręgosłup nieustannie narażony jest na wszelkie skrzywienia oraz obciążenia. Wielogodzinna pozycja siedząca oraz dźwiganie ciężkich zakupów są czynnikami, które mają negatywny wpływ na jego stan. Dlatego też, z takim utęsknieniem czekamy na wieczór, moment kiedy kładziemy głowę na miękkiej poduszce. Zasypiamy ze świadomością, że właśnie taka forma relaksu jest pożyteczną regeneracją dla zmęczonej postawy. Niestety, ale w trakcie snu nasz kręgosłup szczególnie podatny jest na deformacje. Przybierając najrozmaitsze pozycje możemy wywołać nieodwracalne skutki, rzutujące w przyszłości na powstanie wielu chorób związanych z kręgosłupem. Towarzyszące nam bóle pleców, szyi są objawem, które już teraz są nam dobrze znane i z którymi borykamy się dniami lub miesiącami. Warto podjąć już w tym momencie stanowcze kroki, które uchronią nas przez tragedią. Poduszka ortopedyczna jest produktem, który na stałe powinien zagościć w naszych domach, a to wszystko dzięki jej wyjątkowym właściwością, które pragniemy Państwu dokładnie przybliżyć.

poduszka ortopedyczna

Ratunek dla obolałych pleców.

Poduszka ortopedyczna jest prymarną metodą w odciążaniu kręgów szyjnych i korygowaniu obręczy barkowej. Co więcej, odpręża obolałe mięśnie szyi i karku. Prawidłowe ułożenie ciała w trakcie snu zapewnia nam właściwy odpoczynek, a także więcej energii na następny dzień. Ponadto, jego odpowiednia dawka wpływa korzystnie na poprawę koncentracji, zminimalizowanie stresu, a także poprawę nastroju.

Specjalistyczna poduszka ortopedyczna utrzymuje kręgosłup szyjny w neutralnej pozycji, zapewniając mu jego naturalną krzywiznę. Jest to najdogodniejsze usytuowanie w którym nasza postawa całkowicie odpoczywa. Za pomocą poduszki ortopedycznej dyski w kręgosłupie odpowiednio się uwadniają, mięśnie i więzadła szybciej się relaksują.

poduszka ortopedyczna

Dla kogo dedykowana jest poduszka ortopedyczna?

Regularne użytkowanie poduszki ortopedycznej wskazane jest dla każdego. Jednak, aby właściwie dobrać produkt pod wiek, schorzenie oraz dolegliwość, należy w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem ortopedą lub fizjoterapeutą. Profesjonalna rada pomoże nam obrać asortyment pod indywidualne wymagania pacjenta.

Poduszka ortopedyczna powinna być stosowana przede wszystkim przez osoby, które odczuwają ból i skostnienie w odcinku kręgosłupa szyjnego. Należy pamiętać, że produkt nie wyleczy nas całkowicie z uciążliwych schorzeń. Wspomoże jego zwalczanie, zagwarantuje efektywniejszy odpoczynek, a także będzie pewną formą profilaktyki w dolegliwościach kręgosłupa.

1. Szwedzka poduszka Deluxe firmy Sissel

Poduszka ortopedyczna Deluxe wykonana jest z unikatowej pianki visco-elastic.  Zapewnia użytkownikowi delikatne, a zarazem stabilne podparcie szyi oraz głowy. Dodatkowo pianka visco-elastic posiada właściwości pianki Temp Control, reaguje na temperaturę ciała, stając się bardziej miękką i milszą w dotyku.

 • Unikalne, anatomiczne wyprofilowanie,
 • Gwarantuje optymalną pozycję podczas snu,
 • Większy rozmiar produktu umożliwia lepsze rozłożenie się linii kręgosłupa oraz stabilizację,
 • Posiada wkładkę Vario, wykonaną ze sprężystej pianki, która zapewnia łatwą i szybką zmianę jej wysokości,
 • Poduszka dodatkowo zaopatrzono w elegancką, satynową poszewkę, która jest wyjątkowo delikatna dla skóry twarzy,
 • Produkt testowany alergicznie.

2. ARmedical Tradycyjna Exclusive Dream TFP-6040

Poduszka ortopedyczna Exclusive Dream TFP-6040 stanowi połączenie tradycyjnych kształtów z innowacyjną technologią. Bardzo szybko dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała, dzięki czemu zapewnia prawidłowe ułożenie kręgów szyjnych w trakcie snu i relaksu. Niweluje niepożądane napięcia szyi oraz ramion.

 • Zapamiętuje kształt odciśniętej głowy, minimalizując ucisk na ciało, a tym samym nie zaburza krążenia krwi,
 • Wyjątkowo miękka poszewka, wykonana z mikrofibry,
 • Piankowy wkład, odporny na kurz, rozwój mikroorganizmów oraz alergenów.

3. ARmedical profilowana Exclusive Dream MFP-5030

Poduszka profilowana Exclusive Dream MFP-5030 właściwie wspiera podstawę szyi, głowy oraz ramion. Idealnie przylega do kręgosłupa, szybko przystosowuje się do kształtu ciała.

 • Zapamiętuje kształt odciśniętej głowy, minimalizując ucisk na ciało, a tym samym nie zaburza krążenia krwi,
 • Produkt wyposażony jest w miękką, oddychającą, przyjemną w dotyku poszewkę z mikro-fibry, która dzięki wygodnemu zapięciu na suwak pozwala na łatwą wymianę i utrzymanie w czystości,
 • Ergonomiczne wyprofilowanie koryguje nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa w czasie snu poprzez podparcie głowy, szyi i ramion,
 • Innowacyjna pianka zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, alergenów oraz chłonięciu drobinek kurzu.
Poduszka ortopedyczna do spania – Ranking.
Poduszka ortopedyczna do spania – Ranking.
Exclusive Dream MFP (1)
Exclusive Dream MFP (2)
previous arrow
next arrow

4. Sissel CLASSIC Szwedzka poduszka ortopedyczna

Poduszka Classic firmy Sissel jest jednym z najbardziej popularnych produktów ortopedycznych na świecie. Rekordowo pobiła polski rynek, znajdując swoich niezmiennych zwolenników, miłośników zdrowego kręgosłupa oraz głębokiego snu. Sissel Classic posiada unikatowe, anatomiczne wyprofilowanie, a także unikalną krawędź. Wyjątkowa konstrukcja produktu gwarantuje użytkownikowi optymalne podparcie i ochronę szyi oraz karku. Dzięki szwedzkiej poduszce ortopedycznej zachowamy prawidłową i naturalną krzywiznę kręgosłupa. Ponadto, właściwe położeniu kręgów, nie utworzy między nimi szkodliwego nacisku.

 • Wykonana z trwałej, sprężystej i wygodnej pianki poliuretanowej, która w swoim składzie nie zawiera szkodliwych i toksycznych związków,
 • Poduszka wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością na odkształcenia, nie tracąc przy tym swoich właściwości,
 • Wyposażona w delikatną, welurową poszewkę, zapinaną na suwak,
 • Co więcej, posiada antyalergiczne właściwości, a także nie zawiera szkodliwych freonów i substancji toksycznych.
Poduszka ortopedyczna do spania – Ranking.
Poduszka ortopedyczna do spania – Ranking.
Sissel Classic (1)
Sissel Classic (2)
previous arrow
next arrow

5. Balanssen Poduszka Ortopedyczna Dreamline

Poduszka ortopedyczna Dreamline firmy Balanssen jest unikatowym modelem, zdecydowanie wyróżniającym się od jej konkurentów. Oprócz podstawowych właściwości, jak umiejętność dopasowania się do naturalnych krzywizn kręgosłupa oraz łagodzenie stanów napięcia, posiada wiele innych wyjątkowych opcji. Poduszka o ergonomicznym kształcie wypełniona jest  gryką, która podczas użytkowania przemieszcza się, wykonując delikatny masaż.

 • Produkt wykonany z naturalnych materiałów,
 • Wypełnienie gryką zapewnia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu skóra z łatwością oddycha,
 • 100% bawełna o splocie diagonalnym jest odporna na ścieranie i pęknięcia,
 • Co więcej, użytkownik ma możliwość regulacji twardości pod indywidualne wymagania,
 • Gryka regeneruje kręgosłup i stawy oraz odmładza skórę. Ponadto, działa antyzapalne i antybakteryjne.
Poduszka ortopedyczna do spania – Ranking.
Poduszka ortopedyczna do spania – Ranking.
Dreamline (1)
Dreamline (2)
previous arrow
next arrow

Comments are closed.

Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb jest naszą niezmienną domeną. Wraz z doświadczeniem i pasją, budujemy Państwa zaufanie. Z troską o zdrowie i komfort każdego z Was.