Ranking ciśnieniomierzy naramiennych

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych jest zestawieniem artykułów medycznych, które na stałe powinny zagościć w naszych domach i stać się nieodzownym przyjacielem całej rodziny. Dbając o regularne kontrolowanie ciśnienia krwi, zapobiegniemy wielu chorobom, które na stałe uszkadzają prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Szybka interwencja oraz wykonanie pomiaru pozwoli nam w odpowiednim momencie wezwać pomoc lub sięgnąć po należyte leki.

Obecnie na rynku istnieje wiele modeli i firm, które profesjonalnie zajmują się sprzedażą ciśnieniomierzy. Szeroka gama aparatów często utrudnia nam decyzję w ich wyborze. Z tego też powodu stworzyliśmy dla Państwa ranking ciśnieniomierzy naramiennych, dzięki któremu unikniemy rozczarowania, a dokonany zakup służyć nam będzie przez wiele lat. Zanim jednak przedstawimy Państwu zestaw naszych propozycji, należy zapoznać się z tematem, czym właściwie jest ciśnieniomierz naramienny, a także dlaczego jest tak istotnym elementem w naszych domach?

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych

Dlaczego należy używać ciśnieniomierzy naramiennych?

Myślę, że każdy z Was spotkał się z uwagami dotyczącymi odczytu z ciśnieniomierza przez nas samych lub przez osoby z naszego otoczenia; „tylko lekko podwyższone, nie ma czym się martwić” lub „wypije kawę i będzie w normie”. Niepokojące wyniki, często znajdują wytłumaczenie w braku kofeiny, złym śnie lub chwilowym stresie w pracy. Nie zapominajmy jednak o fakcie, że jest to skutek przepływu krwi czyli pracy naszego serca, głównego narządu układu krwionośnego, który napędza pracę całego naszego organizmu. Każda zmiana w jego prawidłowym funkcjonowaniu, może prowadzić do nieodwracalnych chorób, bez względu na nasz wiek, zdrowy tryb życia lub brak stresów.

Wysokie ciśnienie nazywamy profesjonalnie nadciśnieniem tętniczym. Na dolegliwość w wielu przypadkach wskazuje występowanie duszności, bólów i zawrotów głowy, bezsenność, brak kondycji, a także potliwość. Istnieją również sytuacje, kiedy pacjent przechodzi schorzenie bezobjawowo. Nierozpoznana i nieleczona choroba, może doprowadzić do m. in. pogorszenia wzroku, problemów z prawidłowym poruszaniem się, uszkodzenia nerek. W stanie krytycznym może doprowadzić do udaru mózgu lub zawału serca. Również niskie ciśnienie powoduje u nas uciążliwe dolegliwości, które utrudniają prawidłowe funkcjonowanie. Oprócz zawrotów głowy, omdleń, dekoncentracji, często spotykamy się z zaburzeniem widzenia i nudnościami.

Stworzony przez nas ranking ciśnieniomierzy naramiennych w przejrzysty sposób wyodrębnia Państwu poszczególne funkcje proponowanych aparatów. Zachęcamy do wprowadzenia do codziennego życia trwałych zmiany, polegających na regularnym kontrolowaniu stanu naszego zdrowia.

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych

1. Ciśnieniomierz BP A2 Basic firmy Microlife.

Ciśnieniomierz naramienny BP A2 firmy Microlife jest wyjątkowo prostym w obsłudze urządzeniem. Posiada duży, czytelny wyświetlacz i wygodne przyciski, ułatwiające użytkowanie produktu osobom starszym. Aparat zawiera system PAD, który wykrywa arytmię serca, a także tryb Gentle+, który zapewnia optymalne ciśnienie w stożkowym mankiecie. Oprócz wykonywania dokładnego pomiaru ciśnienia krwi i pulsu, posiada wiele udogodnień jak np. wbudowana pamięć 30 pomiarów, alarm informujący o ruchach ramienia i błędnie założonym mankiecie. Dodatkowo, duży zakres regulacji miękkiego mankietu pozwala na dopasowanie go pod indywidualne wymagania pacjenta.

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych

2. Ciśnieniomierz M3 Comfort firmy Omron

Na kolejnej pozycji w rankingu najlepszych ciśnieniomierzy naramiennych pojawia się model M3 Comfort firmy Omron. Aparat posiada niezbędne funkcje dokładnego pomiaru ciśnienia krwi, a także wygodne użytkowanie za pomocą dwóch przycisków oraz dużego wyświetlacza. Szczególnym atutem aparatu jest unikatowy mankiet serii Intelli Wrap, kontrolujący jego prawidłowe założenie. System Intelli Sense odpowiedzialny jest za zminimalizowanie nadmiernego ucisku na przedramię użytkownika. Ciśnieniomierz M3 Comfort został uznany w 2019 roku za najlepszy aparat w swojej klasie. Dużą zaletą urządzenia jest dokładność pomiaru, a także wbudowana pamięć 60 pomiarów z datą i godziną.

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych

3. Ciśnieniomierz BP B3 Afib firmy Microlife

Na podium znajduje się aparat BP B3 Afib firmy Microlife, dokonujące dokładnych pomiarów krwi i pulsu. Mocną stroną produktu jest technologia AFIB, która wykrywa migotanie przedsionków, a także system MAM, zapewniający rzetelny wynik pomiaru. Dodatkowo, ciśnieniomierz zaopatrzony jest w praktyczną funkcję rozpoznawania błędnych pomiarów, a także pamięć aż 99 zapisanych wyników! Do zestawu dołączono wygodny w użytkowaniu mankiet o uniwersalnym rozmiarze M-L.

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych

4. Ciśnieniomierz M6 Comfort firmy Omron

Ciśnieniomierz naramienny M6 Comfort firmy Omron jest jednym z najpopularniejszych aparatów na polskim rynku. Godny uwagi jest podwójny system kontroli pomiaru z niezależnymi czujnikami, zapewnia uzyskanie dokładnego wyniku. Produkt przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, a duży wyświetlacz ułatwia szybkie odczytanie pomiaru. Ponadto, ciśnieniomierz M6 Comfort posiada szeroką pamięć 100 ostatnich wyników wraz z datą i godziną ich wykonania. Do aparatu dołączono wygodny mankiet, redukujący jego złe ułożenie.

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych

5. Ciśnieniomierz Pro Afib firmy Diagnostic

Jednym z najlepszych ciśnieniomierzy, najchętniej wybieranych przez setki pacjentów jest aparat Pro Afib firmy Diagnostic. Urządzenie skutecznie wykrywa migotanie przedsionków, a także wykonuje jednocześnie dwa pomiary, zapewniając tym sposobem dokładność otrzymanego wyniku. Atutem ciśnieniomierza jest pamięć, dokonująca zapisu 120 pomiarów, a także duży wyświetlacz będący ułatwieniem dla osób mających problemy ze wzrokiem. Wyposażony również w mankiet w uniwersalnym rozmiarze, a także kolorowy wskaźnik klasyfikacji ciśnienia krwi, sprawi że korzystanie z produktu będzie łatwym i przyjemny codziennym rytuałem.

Ranking ciśnieniomierzy naramiennych

Comments are closed.

Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb jest naszą niezmienną domeną. Wraz z doświadczeniem i pasją, budujemy Państwa zaufanie. Z troską o zdrowie i komfort każdego z Was.