Szczoteczka soniczna czy elektryczna.

Pomyślna rozmowa kwalifikacyjna? Udana pierwsza randka? Sposób na załagodzenie kłótni? Czy istnieje złoty środek, który okaże się skuteczny pomocnikiem w kontakcie z drugim człowiekiem? Otóż tak, co więcej, jest to sposób nie wymagający od nas sporych wydatków, czasu i nerwów. Niezawodną metodą jest promienny uśmiech, przez wielu zapomnianą lub maskowaną ręką. Higiena jamy ustnej jest naszym codziennym rytuałem. Jednak pomimo regularnej pielęgnacji zębów, nadal dostrzegamy uciążliwy, nieatrakcyjny osad. Skutkiem powstawania chorób zębów i dziąseł jest zła dieta, a także nieodpowiedni dobór produktów stomatologicznych jak szczoteczki i pasty do zębów. Wgłębiają się w temat specjalistycznych wyrobów, pojawiają się nowsze to pytania. Szczoteczka soniczna czy elektryczna? Jakie są różnice, wady, zalety? Czy szczoteczki są wystarczające w dbaniu o higienę jamy ustnej?

Szczoteczka soniczna czy elektryczna

Szczoteczka soniczna czy elektryczna? Różnice.

Wybór właściwej szczoteczki jest pierwszym, zasadniczym krokiem we właściwej higienie jamy ustnej. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się szczoteczki manualne, które charakteryzują się niską ceną, a także łatwą dostępnością. Produkt możemy zakupić w każdej drogerii, stacji benzynowej czy markecie. Ponadto, jest dostępna w różnorodnych rodzajach włosia, kolorach, czy wariantach jak np. opcja czyszczenia języka. Dodatkowo, szczoteczkę manualną mogą używać osoby w każdym wieku. Największą jej wadą jest niemożność dokładnego wyczyszczenia przestrzeni między zębami. Ponadto, ręcznym szczotkowaniem narażamy szkliwo i dziąsła na zbyt mocny nacisk i podrażnienia.

Zanim odpowiemy na pytanie, szczoteczka soniczna czy elektryczna, zaczniemy od wyodrębniania kilku zasadniczych różnic, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne. Odrębność dwóch produktów  wynika przede wszystkim z częstotliwości i rodzaju wykonywanych ruchów, a więc sposobie pracy i technologii. Głowica szczoteczki elektrycznej oczyszcza zęby, poprzez obrót wokół własnej osi. Ponadto, okrągła nasadka jest małego rozmiaru, dzięki czemu dociera do trudno dostępnych miejsc. W przypadku szczoteczki sonicznej, głowica imituje kształt tradycyjnej szczoteczki manualnej. Działa na zasadzie wykonywania ruchów wymiatających, które wyróżniają się niezwykłą skutecznością w pozbywaniu się zalegającego osadu i resztek pokarmu. Technologia szczoteczek sonicznych wykorzystuje fale dźwiękowe, które w połączeniu z pastą, wodą i śliną, tworzą mikropęcherzyki. Z dużą prędkością docierają w ciężko dostępne miejsca, jak przestrzenie międzyzębowe oraz linia dziąseł.

Szczoteczki elektryczne
szczoteczkli soniczne nowy slayder

Wady i zalety szczoteczek sonicznych i elektrycznych.

Szczoteczka soniczna jest nowszą wersją szczoteczki elektrycznej. Udoskonalony podtyp staje się coraz bardziej popularny, dostępny oraz chętnie typowany przez klientów. Ze względu na większą osiągalność, ceny szczoteczek stały się korzystniejsze, a różnica w użytkowaniu zauważalna. Do niezrównanych zalet szczoteczki sonicznej należy:

  • Czyści płytkę nazębną kilkukrotnie skuteczniej niż klasyczny model szczoteczki elektrycznej,
  • Zastosowanie innowacyjnej technologi opartej na falach dźwiękowych, które wprowadzają włókna szczoteczki w ruch pulsacyjno – wymiatający,
  •  Intensywność drgań powoduje powstanie mikropęcherzyków powietrza, które oczyszczają trudno dostępne miejsca,
  • Zawrotna prędkość oraz błyskawiczna ilości obrotów na minutę,
  • Wstrzymuje proces demineralizacji szkliwa oraz recesji dziąseł,
  • Drgania wytwarzane przez szczoteczki sonicznej nie zagrażają szkliwu ani dziąsłom,
  • Wraz z regularnym stosowaniem produktu, osiągniemy bielszy uśmiech, oczyścimy przestrzenie międzyzębowe oraz zminimalizujemy uciążliwe przebarwienia,
  • Za pomocą podłużnego kształtu, ułatwia użytkownikowi przejście ze szczoteczki manualnej,
  • Sprawdza się również u osób borykających się z nadwrażliwością zębów czy dziąseł.

Czy szczoteczka soniczna jest dla każdego?

Wiele osób z nadwrażliwością zębów lub dziąseł rezygnuje z zakupu szczoteczek elektrycznych lub sonicznych. Z obawy przed niepożądanym bólem i pogorszeniem się stanu uzębienia, zostaje przy wersji manualnej. Jest to błędne myślenie, gdyż wielu specjalistów i stomatologów przy takich dolegliwościach i schorzeniach, wręcz wymaga od pacjenta stosowania szczoteczki sonicznej. Pomimo jej skuteczności, działa delikatnie i nie narusza struktury zębów czy dziąseł.

Szczoteczka soniczna wytwarza bezpieczne drgania, dzięki którym może być stosowana przez pacjentów aparatów ortodontycznych, implantów czy mostków. Co więcej, produkt może być bezpiecznie używany nawet przez najmłodsze dzieci.

Szczoteczki elektryczne

Comments are closed.

Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb jest naszą niezmienną domeną. Wraz z doświadczeniem i pasją, budujemy Państwa zaufanie. Z troską o zdrowie i komfort każdego z Was.