Wybielanie zębów u stomatologa czy w domu?

Każdy z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, który tak często widzimy i podziwiamy w reklamach lub u naszych idolów, celebrytów. Białe zęby dodają nam pewności siebie, a także atrakcyjności. Zabieg wybielania zębów mylnie kojarzymy z kosztownym i czasochłonnym działaniem, które wymaga od nas częstych wizyt u stomatologa, a także zainwestowania sporej sumy pieniędzy. Coraz częściej natrafiamy na informacje o domowych sposobach albo tańszych zamiennikach produktów wybielających, które nie do końca wzbudzają u nas zaufanie ze względu na ich skład lub efekty uboczne. Czy lepszym rozwiązaniem jest więc wybielanie zębów u stomatologa czy w domu? Czy wybielanie zębów jest szkodliwe? W niniejszym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości i stereotypy, które nagminnie pojawiają się na wielu forach internetowych lub portalach.

Wybielanie zębów

Przyczyny przebarwień zębów

Żółty odcień zębów wielu przypadkach wynika z genetycznego koloru naszej kości. Należy również pamiętać, że nasze uzębienie ma tendencję do zmiany kolory wraz z wiekiem, nawykami żywieniowymi czy rodzajem przyjmowanych leków. Jego barwa błędnie interpretujemy jako efekt braku właściwej higieny jamy ustnej lub złej diety. Niechciane przebarwienia często są wynikiem nałogów, takich jak chociażby palenie lub zbyt częste picie kawy, herbaty czy wina. Przyczyna przebarwień na naszych zębach może być również brakiem pełnej higieny jamy ustnej, kiedy nie przestrzegamy właściwego czasu mycia zębów, rzadko zmieniamy szczoteczkę i nitkujemy przestrzeń między zębami. Często wystarczy zmiana złych nawyków na lepsze, abyśmy mogli cieszyć się białym i zdrowym uśmiechem.

Wybielanie zębów u stomatologa czy w domu?

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Wybielanie zębów u stomatologa czy w domu? „Oczywiście, że w domu! Tanio, szybko i wygodnie”. Jednak czy podejmując wybór domowego zabiegu liczmy się z jego skutkami? Wybielanie zębów jest mocną ingerencją w naturalny skład i strukturę naszego szkliwa. Domowe metody z wykorzystaniem organicznych składników, mylnie kojarzą nam się z bezpiecznym i skutecznym rozwiązaniem. Amatorskie działania mogą doprowadzić nasz uśmiech do ruiny, a z czasem do dodatkowych wydatków. Popularne sposoby bazują na wykorzystaniu cytryny, banana, kurkumy i sody oczyszczonej. Niestety na skutek tarcia naruszają budowę zęba, powodując nadwrażliwość, a następnie stwarzają krótką drogę do powstania próchnicy. Wizja uszkodzonego szkliwa, a także braku oszałamiającego efektu, szybko burzy nasze marzenia. Nie poddawajmy się jednak tak szybko! Na rynku stomatologicznym dostępne są profesjonalne produkty wybielające, które zostały opracowane na bazie wieloletnich badań i doświadczeń. Ich zaletą jest przede wszystkim przystępna cena, oszczędność czasu, a także efekt śnieżnobiałego uśmiechu.

Wybielanie zębów u stomatologa czy w domu?

Wybielanie zębów węglem aktywnym

Coraz większą popularnością cieszy się metoda wybielania za pomocą węgla aktywnego. Produkt w formie proszku, pasty do zębów lub mieszaniny z olejkiem kokosowym jest skuteczną alternatywą dla cytryny, sody czy kurkumy. Innowacyjny zabieg niesie ze sobą wiele pozytywnych właściwości, które zadbają również o zdrowe szkliwo i dziąsła. Węgiel aktywny pochłania niechciany osad po kawie, herbacie czy papierosach. Ponadto, świetnie zwalcza wszelkie bakterie, zanieczyszczenia oraz toksyny, na które narażona jest jama ustna. Artykuły z węglem aktywnym polecamy osobom, które oczekują od produktu lekkiego wybielenia, bez mocnej ingerencji w szkliwo. Zalety węgla aktywnego to bezpieczeństwo, skuteczność oraz niska cena.

Węgiel aktywny wybielający zęby
Nić dentystyczna z węglem aktywnym
Pasta wybielająca Curaprox
Pasta Seysso wybielająca
Węgiel aktywny black for white
Nić dentystyczna Seysso
Curaprox
Pasta wybielająca Seysso
previous arrow
next arrow

Pasty wybielające

Pasta wybielająca jest produktem dostępnym niemal w każdej drogerii, aptece oraz markecie. Ze względy na różnorodność produktu pod względem smaku i właściwości, znajduje swoich zwolenników wśród najbardziej wymagających klientów. Dodatkowo, pasty wybielające wzbogacane są naturalnymi składnikami jak aloes, naturalne olejki czy drogocenne witaminy. Metoda jest dedykowana zwolennikom naturalnego, stopniowego efektu wybielania. Pamiętajmy jednak, aby w wyborze artykułu zwracać szczególną uwagę na jego skład, gdyż wiele past wybielających posiada składniki które podrażniają szkliwo i zbytnio ścierają jego powierzchnię.

Pasta wybielająca ze srebrem
Pasta remineralizująca i wybielająca
Pasta wybielająca ze srebrem
Pasta wybielająca
previous arrow
next arrow

Paski i żele wybielające

Paski i żele wybielające są niewątpliwe najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na osiągnięcie wymarzonego efektu białego uśmiechu. Żele wybielające posiadają formę strzykawek, których zwartość aplikujemy do nakładek, dopasowanych do kształtu uzębienia. Następnie przykładamy do szkliwa na określony przez producenta czas. Na rynku stomatologicznym na podium znajdują się produkty marki Opalescence, które charakteryzują się bezpiecznym składem oraz efektywnym działaniem. Preparat został wzbogacony o wyjątkową formułę, która eliminuje lub maksymalnie minimalizuje nadwrażliwość zębów podczas wybielania. Żel Opalescence w swoim składzie zawiera aż 20% wody, ograniczając tym sposobem ryzyko odwodnienia zębów. Ponadto wartość pH preparatu równa jest około 6.5, zatem jest zbliżona do najbardziej neutralnej, panującej w jamie ustnej. Dodatkowo, produkt przeciwdziała powstawaniu próchnicy i sprzyja remineralizacji szkliwa

Wybielanie zębów
Strzykawka wybielająca
Zestaw wybielający
Profesjonalne wybielanie zębów - zestaw
Strzykawka wybielająca
Zestaw wybielający
previous arrow
next arrow

Wybielanie nakładkowe za pomocą żelu często kojarzymy z dodatkowym wydatkiem u dentysty lub technika dentystycznego, gdzie należy wykonać specjalne szyny lub wkładki, dostosowane do kształtu naszego uzębienia. Na szczęście istnieje wygodna i tańsza alternatywa, jak ogólnodostępne nakładki z silikonem lub termokurczliwe, które pozwolą nam na szybkie wykonanie zabiegu w domu. Produkt idealnie dostosowuje się pod indywidualny zgryzy użytkownika, zapewniając dokładne działanie żelu na jego całej powierzchni. Dostępne są również gotowe, jednorazowe nakładki lub paski wybielające, bez konieczności wykonywania odcisków i modeli.

Pielęgnacja zębów po wybielaniu

Do utrzymania długotrwałego efektu wybielania, ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej i dieta, która eliminuje jedzenie oraz napoje barwiące, jak np. kawa, herbata, czerwone wino, buraki itd. Drugim krokiem w utrzymaniu śnieżnobiałego rezultatu, jest stosowanie past podtrzymujących efekt wybielania. Podstawową i niezbędną czynnością jest regularne szczotkowanie zębów, korzystanie z nici dentystycznych, a także zmiana nawyków jak palenie, spożywanie dużej ilości cukrów lub produktów barwiących. Na pytanie, wybielanie zębów w domu czy u stomatologa, z czystym sumieniem możemy odpowiedzieć, że domowy zabieg po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą jest równie bezpieczny jak w gabinecie dentystycznym.

Pasa do zębów
Płyn Eludril
Aloesowa pasta do zębów
Pasta do zębów
Opalescence CoolMint
płyn do płukania jamy ustnej
Pasta do zębów Aloes
Regeneracja szkliwa
previous arrow
next arrow

Comments are closed.

Indywidualne podejście do klienta i jego potrzeb jest naszą niezmienną domeną. Wraz z doświadczeniem i pasją, budujemy Państwa zaufanie. Z troską o zdrowie i komfort każdego z Was.